Glæd dig til 9. 10. og 11. juni

Så er stjernelisten over bands, der spiller til vores 30 års jubilæumsfestival 2015, klar. 

Klik på plakaten for stor version i pdf.


 

-----------------------------------------------------------------------------------
Tirsdag den 9. juni.

Det bliver helt igennem en inklusions-dag, hvor vi åbner pladsen for alle, så vi sammen kan fejre festivalens 30 års fødselsdag. Tilligemed er dagens koncerter gratis. Vi opfordrer dig, der ikke har købt billet til onsdag og/eller torsdag, til at give en donation - fx en hund - på SMS (Skriv fest100 og send til 1919.). Så garanterer vi ekstra god Sølund-karma.

 


Store Scene
18.00 - 19.15: Johnny Madsen
19.45 - 21.00: TopGunn
21.30 - 23.00: Lars Lillholt

Nilles telt
10.15 - 11.30: Anne & Aberne
13.30 - 15.00: Richard Ragnvald & Petmic's  

Pub Frits
19.00 - 20.15: Bibi, Sniff & Skriver
21.00 - 22.15: One2Many
23.30 - 00.45: Almost AC/DC

-----------------------------------------------------------------------------------
Onsdag den 10. juni

Kun publikum med billet/armbånd kan kommer ind. 

Store Scene
10.00 - 12.00: Skole- & Beboer Bands
12.15 - 13.30: Kandis     
14.15 - 15.30: Stine Bramsen    
16.15 - 17.30: Gnags    
18.15 - 19.30: De Eneste To    
20.30 - 21.45: Hej Matematik    
22.45 - 24.00: Infernal

Nilles Telt
18.00 - 19.15: Jonny Hefty & Jøden
20.30 - 21.45: Wafande
23.00 - 00.15: Svenstrup & Vendelboe

Fritslaug
14.30 - 17.00: TBA
19.00 - 21.30: Ib Grønbeck & Sixpack

Pub Frits
13.00 - 15.30: DM I Luftguitar
17.15 - 18.30: Tom Donovan
19.15 - 20.30: Rock Nalle & Crazy Ivans
21.45 -  23.00: Souvenirs
24.00 - 01.15: Klondyke 

-----------------------------------------------------------------------------------
Torsdag den 11. juni.

Kun publikum med billet/armbånd kan kommer ind. 

Store Scene
12.15 - 13.30: Birthe Kjær & Feelgood Band    
14.15 - 15.30: L.I.G.A.    
16.15 - 17.30: Rasmus Walter    
18.15 - 19.30: Burhan G.    
20.30 - 21.45: Kim Larsen & Kjukken    
22.45 - 24.00: L.O.C.    
 
Nilles Telt
10.30 - 12.00: Lady A. (USA) Gospel
19.30 - 20.45: Vinnie Who
21.45 - 23.00: Italo Brothers    
 
Fritslaug
14.30 - 17.00: TBA
19.00 - 21.30: Fede Finn & Funny Boyz

Pub Frits
13.00 - 15.30: DM I Luftguitar
17.30 - 18.45: Tournesol
19.30 - 20.45: Sonja Hald
21.45 - 23.00: Esben Just Trio

Ret til ændringer forbeholdes.