Glæd dig til 9. 10. og 11. juni

Så er stjernelisten over bands, der spiller til vores 30 års jubilæumsfestival 2015, klar. 

-----------------------------------------------------------------------------------
Tirsdag den 9. juni
 

Vi åbner pladsen for ALLE kl. 14.00

Nilles telt

10.15 - 11.30: 'De små synge'. Ann & Aberne underholder børn fra Skanderborg Kommunes børneinstitutioner og børn fra specialbørnehaver.
13.30 - 15.00: 'De grå synger'. Richard Ragnvald underholder pensionister fra Skanderborg.  
15.45 - 17.00: Bomles Venner
17.30 - 18.00: Citybois

Pub Frits
19.00 - 20.15: Bibi, Sniff & Skriver
21.00 - 22.15: One2Many
23.30 - 00.45: Almost AC/DC
Store Scene
18.00 - 19.15: Johnny Madsen
19.45 - 21.00: TopGunn
21.30 - 23.00: Lars Lilholt

-----------------------------------------------------------------------------------
Onsdag den 10. juni

Kun publikum med billet/armbånd kan kommer ind. 

Store Scene
10.00 - 12.00: Skole- & Beboer Bands
12.15 - 13.30: Kandis     
14.15 - 15.30: Stine Bramsen    
16.15 - 17.30: Gnags    
18.15 - 19.30: De Eneste To    
20.30 - 21.45: Hej Matematik    
22.45 - 24.00: Infernal

Nilles Telt
18.00 - 19.15: Vinnie Who
20.30 - 21.30: Wafande
23.00 - 00.15: Svenstrup & Vendelboe

Fritslaug
14.30 - 17.00: Fælles dans og Fælles sang (Folkedans)
19.00 - 21.30: Ib Grønbeck & Sixpack

Pub Frits
13.00 - 15.30: DM I Luftguitar
17.15 - 18.30: Tom Donovan
19.15 - 20.30: Rock Nalle & Crazy Ivans
21.45 - 23.00: Souvenirs
24.00 - 01.15: Klondyke 

-----------------------------------------------------------------------------------
Torsdag den 11. juni

Kun publikum med billet/armbånd kan kommer ind. 

Store Scene
12.15 - 13.30: Birthe Kjær & Feelgood Band    
14.15 - 15.30: L.I.G.A.    
16.15 - 17.30: Rasmus Walter    
18.15 - 19.30: Burhan G.    
20.30 - 21.45: Kim Larsen & Kjukken    
22.45 - 24.00: L.O.C.    
 
Nilles Telt
10.30 - 12.00: Lady A. (USA) Gospel
19.30 - 20.45: Jonny Hefty & Jøden
21.45 - 23.00: Italo Brothers    
 
Fritslaug
14.30 - 17.00: Fælles dans og Fælles sang (Linedans)
19.00 - 21.30: Fede Finn & Funny Boyz

Pub Frits
13.00 - 15.30: DM I Luftguitar
17.30 - 18.45: Tournesol
19.30 - 20.45: Sonja Hald
21.45 - 23.00: Esben Just Trio

Ret til ændringer forbeholdes.