Lige nu brygger vi på et kærligt og særligt 30 års jubilæumsprogram for Sølund Musikfestival 2015.

Indtil det er klart, må du nøjes med at genglædes over programmet for 2014:


Tirsdag den 10. juni

Nilles telt
10.30 - 12.15    "Den Store Børnefest "Sange - Klovne - "Dans Dig Glad"
16.30 - 17.45    Mr. Jack and the Daniels
18.30 - 19.45    Frede Fup
20.30 - 21.45    Brødrene Olsen
22.30 - 23.45    The Blue Van

På pladsen(v./Nilles telt)
17.45 - 18.45    The Feel Good Way - "Dans Dig Glad"

Pub Frits
19.00 - 20.15    Kruhøffer & Vejs duo
21.15 - 22.30    De Røde Gebisser
00.00 - 01.15    In Lonely Majesty


Onsdag den 11. juni

Store Scene
10.00 - 12.00    Skole- & Beboer Bands
12.15 - 13.30    Kandis
14.15 - 15.30    Lis Sørensen
16.15 - 17.30    Dúné
18.15 - 19.30    Shaka Loveless
20.30 - 21.45    Carpark North
22.45 - 24.00    D-A-D
På pladsen(v./Nilles telt)
13.30 - 14.30    The Feel Good Way - "Dans Dig Glad"

Nilles Telt
18.15 - 19.30    Poul Halberg and Freinds
21.00 - 22.15    Ib Grønbech m. band
24.00 - 01.15    Michael Hardinger Band

Fritslaug
14.30 - 17.00    John B. Band
19.00 - 21.30    Fede Finn & Funny Boyz (billetter købes i information på dagen 12 - 17)

Pub Frits
13.00 - 15.00    DM i luftguitar   
15.30 - 16.15    Bali (DK)
16.45 - 17.30    The Mix (Tyskl.)
18.00 - 18.45    Jacob Jensen band (DK)
19.45 - 20.30    United By Music (Hol.)
21.30 - 22.45    Sylvester Larsen
23.45 - 01.00    Nadolny & Flegge Bach

Torsdag den 12. juni

Store Scene
12.15 - 13.30    Birthe Kjær & Feel Good Band
14.15 - 15.30    Johnny Madsen
16.15 - 17.30    Magtens Korridorer
18.15 - 19.30    Turboweekend
20.30 - 21.45    Rasmus Seebach
22.45 - 00.00    Thomas Helmig
 
På pladsen(v./Nilles telt)
14.30 - 15.30    The Feel Good Way - "Dans Dig Glad"

Nilles Telt
10.00 - 10.30    "Gang i menigheden" - The Feel Good Way - "Dans Dig Glad"
10.30 - 12.00    Gudstjeneste. Lene Nørrelykke & Allan Mortensen
19.30 - 20.45    Folkeklubben
22.00 - 23.15    The Eclectic Moniker
00.00 - 01.15   
Fritslaug
14.30 - 17.00    Tom Jones Explosion
19.15 - 21.30    Richard Ragnvald med Butterflies (billetter købes i informationen på dagen 12 - 17)

Pub Frits
13.15 - 14.30    Tom Donovan
17.45 - 19.00    Peter Larsen
20.15 - 21.30    Peter "Vildmand"
Ret til ændringer forbeholdes