Musikprogram

TOVLI' TIRSDAG den 07. JUNI

Store scene

16.30 - 17.45

Cheif 1

18.30 - 19.45

L.I.G.A

20.45 - 22.00

Lars Lilholt Band

22.45 - 00.00

Queen Machine

Konferencier Frank Megabody

Nilles telt

10.15 - 11.30

Ulla Abdullas (Lukket arrangement)

13.30 - 15.00

Walkers (Lukket arrangement)

17.15 - 18.30

Total Hip Replacement

19.30 - 20.45

Go Go Berlin

Konferencier Thomas Øm, Torben Hedegaard & Anders Blach

Pub Frits

17.30 - 18.45

Den Grimmeste Mand i Byen

19.45 - 21.00

Klaus Handsome & GLF

21.45 - 23.00

The Y-Men

Konferencier Anders Blach

ONSDAG den 8. Juni

Store scene

10.30 - 11.00

UNICO vindere af HGP 2019

11.00 - 11.30

Sækken med Hiphoppere

11.30 - 12.00

Lene Leed

12.00 - 12.30

Spektrum

13.00 - 14.15

Stig & Vennerne

15.30- 16.45

Jacob Dinesen

18.00- 19.15

Drew Sycamore

20.30- 21.45

GNAGS

22.30- 23.45

Magtens Korridorer

Konferencier Frank Megabody

Nilles telt

10.30 - 11.15

BJ-Musik

11.15 - 12.00

The Jess

12.00 - 12.45

Hitpatruljen

12.45 - 13.30

Møllegårdens Rockband

13.30 - 14.15

Mølleband

14.15 - 15.00

Bangstrup All Stars

15.00 - 15.45

John D. Band

15.45 - 16.30

The Rock Socks

16.30 - 17.15

TJESS

17.15 - 18.00

RAP MARTIN RAP

19.15 - 20.30

Ekspressen

21.30 - 22.45

Kalaset

00.00 - 01.00

KATO

Konferencier Thomas Øm, Torben Hedegaard & Anders Blach

Pub Frits

14.30 - 16.00

DM i luftguitar

16.45 - 18.00

Møller & Brohus

19.15 - 20.30

Tom Donovan

21.30 - 22.45

Bomles Venner

00.00 - 01.15

Railroad

Konferencier Anders Blach

Fritslaug

12.30 - 13.30

Vasen & de Gæve Sømænd

14.15 - 15.30

Bibbi & Sniff trio

16.45 - 18.00

Boldsen duo

Konferencier Anders Blach

Store scene

16.45 - 17.45

Jung

18.45 - 20.00

LIGA & Joey Moe

20.45 - 22.00

Lars Lilholt

22.30 - 23.45

Magtens Korridorer

Nilles telt

10.15 - 11.30

Humørekspressen

13.30 - 15.00

Walkers

16.45 - 18.00

TBA

18.30 - 19.30

TBA

20.30 - 21.45

TBA

Pub Frits

15.00 - 16.15

You Name It

17.15 - 18.45

MUE band med so..

20.00 - 21.15

Klaus Handsome & ..

21.45 - 23.00

Byens Hotel

Fritslaug

15.00 - 16.15

You Name It

17.15 - 18.45

MUE band med

20.00 - 21.15

Klaus Handsome &

21.45 - 23.00

Byens Hotel

TORSDAG den 9. Juni

Store scene

12.15 - 12.50

Jubilæums-fest ved MUE

13.00 - 14.15

Birthe Kjær & Feel Good Band

15.30 - 16.45

Lis Sørensen

18.00 - 19.15

John Mogens ved Rasmus Bjerg

20.00 - 21.15

Jada

22.30 - 23.45

D-A-D

Konferencier Frank Megabody

Nilles telt

10.30 - 12.00

Festival Gudstjeneste med The Mumes og Diakonhøjskolen

12.30 - 13.15

Djurslands Folkehøjskole

13.15 - 14.00

Limfjordsskolens Kor

14.00 - 14.45

Djurslands Folkehøjskole - Brødrende Løvehjerte

14.45 - 15.30

Vilstrup/Rosario Band

15.30 - 16.15

Knudmose Bandet

16.15 - 17.00

Magnus All Star band feat. Alexander

17.00 - 17.45

Tung Trafik

19.15 - 20.30

Zar Paulo

21.15 - 22.30

Østkyst Hustlers

Konferencier Thomas Øm, Torben Hedegaard & Anders Blach

Pub Frits

14.00 - 15.30

DM i luftguitar

16.00 - 17.00

Music Unites Europe med solister

18.45 - 20.00

Jeppesen & De Utrolige

21.45 - 22.30

Johnny Madsen tribute

Konferencier Anders Blach

Fritslaug

14.15 - 15.30

Teddy Edelmann trio

16.45 - 18.00

Kollings trio

Konferencier Anders Blach

Line-up

Hvad vil du gerne høre på festivalen 2022? Skynd dig at sende dit ønske afsted til vores musikbooker

Scroll til toppen

Vi bruger cookies for at kunne give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores side accepterer du brugen af cookies.